ČLANCI

ARTICLES

Search
  • Društvo sećanja

"Društvo sećanja" na putu - Rodna kuća Ernesta Hemingveja, foto reportaža


Miljana Mitričević, 28. oktobar 2018.


Rodna kuća američkog nobelovca, pisca "Izgubljene generacije", Ernesta Hemingveja nalazi se u čikaškom predgrađu Oak Park. Hemingvej je rođen 1899. godine u spavaćoj sobi porodične kuće majčinih roditelja. Ovo će ostati rezidencija Hemingvejevih sve do preseljenja u novi porodični dom nekoliko godina kasnije. Što je dosta očigledno sa priloženih fotografija, Hemingvejeva porodica je bila imućna za ondašnje prilike, zahvaljujući, između ostalog i profesijama njegovih roditelja - otac mu je bio lekar, a majka profesor klavira. Tokom jednočasovnog vođenog obilaska rezidencije mogu se čuti mnoge dogodovštine i trivije o Hemingvejevom ranom životu, njegovoj porodici i svakodnevici na početku 20. veka.27 views

© 2018 by The Remembrance Society.

All rights reserved.

  • Black Facebook Icon

Proudly created with wix.com

Irig, Serbia

drustvosecanja@gmail.com